Bateria litiu TAB e.storage Clever 6.4 este un sistem modular de 20,48 kWh la 51,2 V care utilizeaza celule LiFePO4 si un BMS integrat pentru o functionare sigura si eficienta. Sasiul sau inalt (seria 6) faciliteaza extinderea la 25,60 kWh (6,5) sau 30,72 kWh (6,6), mentinand in acelasi timp aceeasi coloana si acelasi ecosistem de instalare si comunicare.
Autoconsum rezidential cu cerere mare, birouri/magazine mici si sisteme independente de retea care necesita o putere mare de descarcare si spatiu pentru crestere in cadrul aceluiasi rack.
| Model | Inteligent 6.4 |
| Energie nominala / utilizabila | 20,48 kWh / 20,00 kWh |
| Tensiune nominala | 51,2 V |
| Chimie | LiFePO4 (LFP) |
| Curent recomandat / max. / de varf (15 s) | 300 A / 400 A / 560 A |
| Ferestre de tensiune de descarcare/incarcare | 44,8 V / 58,4 V |
| Comunicare | CANA, RS485 |
| Dimensiuni (L×l×I) | 530 × 495 × 1341 mm |
| Greutate | 224,6 kg |
| Temperatura de functionare | 0–45 °C (descarcare ?20–45 °C) |
| Umiditate / Altitudine | 5–95 % fara condens / <3000 m |
| Cicluri de viata | >6000 (0,5°C, 25°C) |
| Certificari | CE, IEC 62619, IEC 63056, UN38.3 |
| Invertor integrat | Nu (ESS modular) |
Compatibil cu invertoare hibride de 48–51,2 V care utilizeaza profiluri de comunicare CAN/RS485 . Pentru extinderi la 6,5/6,6, respectati curentii si numarul de module indicate de producator.
Bateria litiu TAB e.storage Clever 6.4 combina un sasiu inalt extensibil, siguranta LFP si comunicarea profesionala pentru a maximiza autoconsumul si a oferi energie fiabila in orice moment.
Nota: Disclamer: Fotografiile au un caracter informativ si pot contine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificatii pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare.