Bateria litiu TAB e.storage Clever 2.2 isi mareste capacitatea la 10,24 kWh, mentinand in acelasi timp 51,2 V si chimia LiFePO4. Este un sistem modular fara invertor integrat, care include porturi BMS si CAN/RS485 pentru a functiona cu invertoare hibride de 48–51,2 V. Este conceputa pentru locuintele care necesita o autonomie nocturna mai mare sau o putere de descarcare mai mare, cu o instalare curata si scalabila.
Orientat catre locuinte cu consum mediu-mare, birouri mici si afaceri care cauta independenta energetica, rezerva in timpul penelor de curent si o baza fiabila pentru sisteme off-grid in cooperare cu fotovoltaice.
| Model | Inteligent 2.2 |
| Energie nominala / utilizabila | 10,24 kWh / ?10,00 kWh |
| Tensiune nominala | 51,2 V |
| Chimie | LiFePO4 (LFP) |
| Curent recomandat / max. / de varf 15 s | 75 A / 100 A / 140 A |
| Tensiune de descarcare / incarcare | 44,8 V / 58,4 V |
| Comunicare | CANA, RS485 |
| Dimensiuni (L×l×I) | 530 × 495 × 476 mm |
| Greutate | 111 kilograme |
| Temperatura de functionare | 0–45 °C (descarcare ?20–45 °C) |
| Umiditate / Altitudine | 5–95 % fara condens / <3000 m |
| Cicluri de viata | >6000 la 0,5°C si 25°C |
| Certificari | CE, IEC 62619, IEC 63056, UN38.3 |
| Invertor integrat | Nu (ESS modular) |
Functioneaza cu invertoare hibride de 48–51,2 V care accepta profiluri prin CAN/RS485 . Pentru bancile paralele, respectati curentii admisibili si numarul de module indicate de producatorul invertorului si al bateriei.
Bateria litiu TAB e.storage Clever 2.2 ofera o capacitate mai mare fara a sacrifica compactitatea sau siguranta, oferind o solutie modulara si robusta pentru stocarea solara rezidentiala si backup-ul de energie.
Nota: Disclamer: Fotografiile au un caracter informativ si pot contine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificatii pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare.