Invertorul hibrid monofazat Chisage ESS este conceput pentru a permite comutarea rapida intre modul conectat la retea si cel izolat in mai putin de 5 milisecunde, asigurand o tranzitie fara probleme intre functionarea conectata la retea si cea izolata. Invertoarele hibride monofazate Chisage ESS au un port de intrare CA independent, special conceput pentru conectarea la un generator diesel. Acest lucru permite integrarea perfecta a alimentarii de rezerva de la generator atunci cand este nevoie.
| Aplicatie mobila | DA |
| Baterie inclusa | NU |
| Conexiune trifazata | NU |
| Curent maxim de iesire | 40/38.3A |
| Curent maxim descarcare baterie | 190A |
| Curent maxim încarcare baterie | 190A |
| Curent MPPT | 26+26A |
| Dimensiuni | 514W×749H×291D |
| Eficienta | 97.9% |
| Factor de putere | 0.8 leading to 0.8 lagging |
| Fregventa | 50/60Hz,220/230Vac(single phase) |
| Garantie | 5 |
| Greutare | 34 |
| Model | Jup-8G2-LE |
| Producator | Chisage |
| Protectie externa | IP65 |
| Putere aparenta | 8000VA |
| Putere invertor | 8000W |
| Putere invertor maxima | 9600W |
| Tensiune inverter | 230V |
| Tensiune minima MPPT | 150V |
| Tensiune MPPT | 150-425V |
| Tensiune nominala iesire | 230V |