| Capacitate nominala | 11.776kWh |
| Comunicatie | RS485 / CAN / WIFI / Dry Contact |
| Conectare | RS485 / CAN / WIFI / Dry Contact |
| Curent de incarcare/descarcare | 100A(5.12kW)/100A(5.12kW) |
| Dimensiuni | 640 x 230 x 520mm |
| Greutate | 100kg |
| Model | V 12 |
| Numar de cicluri DOD | 6000 Cycles |
| Rating | lP66 |
| Tensiune de lucru | 47.5~57.6V |
| Tensiune nominala | 51.2V |
| Certificari | UL 9540, UL 9540A, UL 1973, CEC, IEC62619, CE, UN38.3 |
| Current maxim de descarcare | 200A [ for 180 seconds ] |
| Descarcare maxima | 90% |
| Incalzire | Heatpad |
| Legaturi DC | V12 PHOENIX BPC250 Quick Connector V12? Amphenol SurLok Plus 8.0mm Quick Connector |
| Rating coroziune | C4-M |
| Temperatura de operare | Charge: 0~55°C / 32~131°F / Discharge: -20~55°C / -4~131°F |
| Tip montaj | Wall / Ground (W/ Optional Battery Tray) |