| Altitudine | < 3000m |
| Cablu alimentare | 1.2m Cables for AC charging according to modes 1, 2 and 3 of IEC 61851-1 of rated voltages up to and including 450 / 750 V |
| Cablu incarcare | 6m |
| Connector | Type 2 |
| Dimensiuni | |
| Garantie | 2 Ani |
| Greutate | |
| IP Rating | IP65 ( incarcator ) / IP44 ( Mufa Schuko ) IP65 ( CEE 32A 230V 1fazat/CEE 16A 400V trifazat ) |
| Nume model | HC800-22K |
| Protectie electrica | RCD Type A + DC 6 mA With Protective Conductor Monitoring |
| Protectii | |
| Putere incarcare | 22kW |
| Standarde | EN IEC 61851 / EN IEC 62196 EN IEC 61000-6-1:2019 / EN IEC 61000-6-3:2021 RoHS |
| Temperatura operare | -30 grade to +50 grade |
| Tensiune alimentare | 400V (3-phase) 6-16A Reglabil manual |