| Altitudine | < 3000 m |
| Cablu alimentare | monofazat: L1, N , si PE |
| Cablu incarcare | 6 m |
| Connector | Type 2 |
| Dimensiuni | 310 x 270 x 67mm |
| Garantie | |
| Greutate | 5.2kg |
| IP Rating | IP65 ( Charger ) |
| Nume model | WB500-7k2 |
| Protectie electrica | Type A + DC 6 mA With Protective Conductor Monitoring |
| Protectii | Leakage Protection, Grounding Protection, Over Current Protection ,Anti-Thunder Protection, Over Temperature Protection, Plug Temperature Protection, Short Circuit Protection, Low Voltage protection, High Voltage Protection |
| Putere incarcare | 7.2 kW Max |
| Standarde | EN IEC 61851 / EN IEC 62196, EN IEC 61000-6-1:2019 / EN IEC 61000-6-3:2021, RoHS |
| Temperatura operare | -30°C to 50°C |
| Tensiune alimentare | 230V, 6-32A Reglabil manual |