Generator de curent ROTAKT ROGE5500 are o putere de 5.5 KW, dotat cu sistem automat de reglare a voltajului (AVR), sistem de protectie la nivel scazut de ulei, voltmetru si iesire de 12V.
Generatorul de curent ROTAKT ROGE5500 are un motor pe benzina de 13.0 CP, in 4 timpi cu racire pe aer, OHV. Generatorul de curent are un rezervor cu o capacitate de 25 l, iar consumul redus de numai 3,57 l/h ii ofera acestuia o autonomie de lucru de 7 ore. Factorul de putere al generatorului este 1.0.
Nota: Disclamer: Fotografiile au un caracter informativ si pot contine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificatii pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare.| AVR | Da |
| Capacitate antigel | |
| Capacitate cilindrica | 389 cmc |
| Capacitate combustibil | 25 L |
| Capacitate rezervor ulei lubrifiere | |
| Capacitate ulei motor | 1.1L |
| Consum combustibil | ?395 g / kW / ora |
| Diametru / Cursa piston | 88/64mm |
| Factor de putere | 1 |
| Frecventa | 50/60Hz |
| Functionare la capacitate maxima | 7 ore |
| Greutate | 50 Kg |
| Greutate motor | 32 Kg |
| Model motor | R390 |
| Nivel de izolare | |
| Numar cilindri motor | 1 |
| Pornire | |
| Producator | Rotakt |
| Putere iesire continua (PRP) | 5,0kW |
| Putere iesire interventie (LTP) | 5.5 kW |
| Putere motor | 13 CP |
| Rata de distorsiune a tensiunii | |
| Temperatura ambiental? | |
| Tensiune | 230V |
| Tip antigel | |
| Tip motor | 4 timpi, OHV, racit cu aer |