Generatorul de curent Rotakt ROGE8500D este o solutie robusta si eficienta pentru asigurarea unei surse constante de energie electrica. Cu o putere impresionanta de 8.5 KW, acest generator este echipat cu ATS pentru a va satisface nevoile energetice in diverse situatii si pentru a mentine alimentarea cu energie electrica a gospodariei dumnevoastra atunci cand reteaua publica nu poate face asta.
Motorul pe benzina de 17.0 CP, in 4 timpi cu racire pe aer si tehnologie OHV, asigura o performanta fiabila si eficienta. Cu un rezervor generos de 25 de litri, generatorul ofera o autonomie de lucru de 7 ore, iar consumul redus de numai 3,57 litri pe ora face acest dispozitiv economic din punct de vedere al combustibilului.
Sistemul automat de reglare a voltajului (AVR) contribuie la mentinerea unei tensiuni constante, asigurand protectia echipamentelor conectate. De asemenea, generatorul dispune de un sistem de protectie la nivel scazut de ulei, garantand functionarea sigura si prelungind durata de viata a motorului.
Cu voltmetrul integrat si iesirea de 12V, acest generator va ofera posibilitatea de a monitoriza si alimenta diverse dispozitive in mod convenabil. Functia de automatizare ATS permite utilizarea sa ca sursa de urgenta in cazul lipsei de energie electrica, asigurand o comutare automata si neintrerupta a alimentarii.
Cu o greutate de 102 kg, generatorul Rotakt ROGE8500D este portabil. Factorul de putere de 1.0 si frecventa de 50/60 Hz il fac potrivit pentru o gama variata de aplicatii. In plus, dimensiunile compacte si ambalajul bine conceput (697 x 554 x 549 mm) il fac usor de depozitat si transportat.
In concluzie, generatorul de curent Rotakt ROGE8500D reprezinta o alegere excelenta pentru cei care cauta o sursa de energie fiabila, versatila si usor de utilizat, fie pentru activitati de camping, evenimente in aer liber sau ca solutie de rezerva in situatii de urgenta.
Nota: Disclamer: Fotografiile au un caracter informativ si pot contine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificatii pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare.| AVR | DA |
| Capacitate antigel | |
| Capacitate cilindrica | 500 cmc |
| Capacitate combustibil | 25 L |
| Capacitate rezervor ulei lubrifiere | |
| Capacitate ulei motor | |
| Consum combustibil | < 375g/kW/h |
| Diametru / Cursa piston | 94/72 mm |
| Factor de putere | 1 |
| Frecventa | 50/60 Hz |
| Functionare la capacitate maxima | 7 ore |
| Greutate | 102 Kg |
| Model motor | R500 |
| Nivel de izolare | |
| Numar cilindri motor | 1 |
| Pornire | |
| Producator | Rotakt |
| Putere iesire continua (PRP) | 8,0 kW |
| Putere iesire interventie (LTP) | 8,5 kW |
| Putere motor | 17CP |
| Rata de distorsiune a tensiunii | |
| Temperatura ambiental? | |
| Tensiune | 230 V |
| Tip antigel | |
| Tip motor | 4 timpi, OHV, racit cu aer |
| Greutate motor | 40Kg |