Generatorul de curent ROGE1250IS, tip inverter, are o putere de 1.0 KW si este dotat cu sistem de protectie la nivel scazut de ulei, priza 220V si port de incarcare USB si ofera o autonomie de 3.5 ore la incarcare maxima.
Prin functia de conectare in paralel se pot folosi doua generatoare tip inverter, cu specificatii identice sau diferite.
Este usor si silentios, fiind solutia perfecta pentru camping sau echipamentele care nu permit fluctuatii de tensiune (de exemplu aparatura medicala mobila, laptop-uri, copmpresoare de aer, etc.)
Generatoarele digitale tip inverter produc curentul printr-o metoda particulara – alternatorul produce un curent alternativ care prin intermediul unui modul electronic este transformat in curent continuu si apoi iarasi in curent alternativ, dar foarte bine filtrat astfel incat la priza nu avem fluctuatii de tensiune si frecventa.
Nota: Disclamer: Fotografiile au un caracter informativ si pot contine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificatii pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare.| AVR | DA |
| Capacitate antigel | |
| Capacitate cilindrica | 60 cmc |
| Capacitate combustibil | 2.6 L |
| Capacitate rezervor ulei lubrifiere | |
| Capacitate ulei motor | 0.3 L |
| Consum combustibil | ?395 g / kW / ora |
| Diametru / Cursa piston | |
| Factor de putere | |
| Frecventa | 50/60 Hz |
| Functionare la capacitate maxima | 3.5 ore |
| Greutate | 13 Kg |
| Model motor | RO60-i |
| Nivel de izolare | |
| Numar cilindri motor | |
| Pornire | |
| Producator | Rotakt |
| Putere iesire continua (PRP) | 1 kW |
| Putere iesire interventie (LTP) | 1.1 kW |
| Putere motor | |
| Rata de distorsiune a tensiunii | |
| Temperatura ambiental? | |
| Tensiune | 230 V |
| Tip antigel | |
| Tip motor | 4 timpi, OHV, racit cu aer |