Generator de curent ROTAKT ROGE3000iE-R, tip inverter, are o putere de 3.5 KW, dotat cu sistem automat de reglare a voltajului (AVR), sistem de protectie la nivel scazut de ulei, voltmetru, iesire de 12V si port de incarcare USB.
Generatorul de curent ROTAKT ROGE3000iE-R are un motor pe benzina de 4 CP, in 4 timpi cu racire pe aer, OHV.
Generatorul de curent are un rezervor cu o capacitate de 8.3 l
Nota: Disclamer: Fotografiile au un caracter informativ si pot contine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificatii pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare.
| AVR | Da |
| Capacitate cilindrica | 212 cmc |
| Capacitate combustibil | 8.3 L |
| Capacitate rezervor ulei lubrifiere | |
| Consum combustibil | ?395 g / kW / ora |
| Diametru / Cursa piston | |
| Factor de putere | 1 |
| Frecventa | 50/60Hz |
| Functionare la capacitate maxima | |
| Greutate | 45 Kg |
| Model motor | R210 |
| Numar cilindri motor | 1 |
| Producator | Rotakt |
| Putere iesire continua (PRP) | 3.2 kW |
| Putere iesire interventie (LTP) | 3.5 kW |
| Putere motor | 7CP |
| Tensiune | 230 V (monofazat) |
| Tip motor | 4 timpi, OHV, racit cu aer |
| Capacitate antigel | |
| Capacitate ulei motor | 0.5 L |
| Nivel de izolare | |
| Pornire | |
| Rata de distorsiune a tensiunii | |
| Temperatura ambiental? | |
| Tip antigel |