Generatorul de curent pe benzina Rotakt ROGE3000RC este solutia ideala pentru alimentarea electrica de rezerva in gospodarii, santiere sau activitati outdoor. Cu o putere maxima de 3.0kW, acest generator asigura o functionare stabila si eficienta, datorita tehnologiei AVR care regleaza automat tensiunea.
Dotat cu un motor fiabil de 7CP si o capacitate de combustibil de 12L, generatorul Rotakt ROGE3000RC este perfect pentru utilizare in gospodarie, camping sau situatii de urgenta. Cu un consum redus de combustibil de doar 1,09
Nota: Disclamer: Fotografiile au un caracter informativ si pot contine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificatii pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare.| AVR | DA |
| Capacitate cilindrica | 212 cmc |
| Capacitate combustibil | 12L |
| Capacitate rezervor ulei lubrifiere | |
| Consum combustibil | <395g/kW/ora, echivalent cu 1,09L/ora |
| Diametru / Cursa piston | |
| Factor de putere | |
| Frecventa | 50/60Hz |
| Functionare la capacitate maxima | 11 ore |
| Greutate | 31kg |
| Model motor | R210 |
| Numar cilindri motor | 1 |
| Producator | Rotakt |
| Putere iesire continua (PRP) | 2,7kW |
| Putere iesire interventie (LTP) | 3,0kW |
| Putere motor | 7CP |
| Tensiune | 230V |
| Tip motor | 4 timpi, OHV, racit cu aer |
| Capacitate antigel | |
| Capacitate ulei motor | |
| Nivel de izolare | |
| Pornire | |
| Rata de distorsiune a tensiunii | |
| Temperatura ambiental? | |
| Tip antigel | |
| Greutate motor |