Generator De Curent pe Benzina ROGE 5500RC 5.5kW, AVR, Voltmetru, Iesire 12V, Consum de 3,57L/ora, Pornire Electrica, Pentru santiere, gospodarii, ferme, camping, pene de curent.
| AVR | Da |
| Capacitate cilindrica | 389 cmc |
| Capacitate combustibil | 25 L |
| Capacitate rezervor ulei lubrifiere | 1.1L |
| Consum combustibil | <395g/kW/h |
| Diametru / Cursa piston | 88/64mm |
| Factor de putere | 1 |
| Frecventa | 50/60Hz |
| Functionare la capacitate maxima | 7 ore |
| Greutate | 31 Kg |
| Model motor | R390 |
| Numar cilindri motor | 1 cilindru |
| Producator | Rotakt |
| Putere iesire continua (PRP) | 5,0kW |
| Putere iesire interventie (LTP) | 5,0kW |
| Putere motor | 13CP la 3600rpm |
| Tensiune | 230 V (monofazat) |
| Tip motor | 4 timpi, OHV, EURO 5 |