Wallbox pentru garajul tau: Incarcatorul Rheidon Tech de 11 kW transforma garajul intr-o statie personala de energie, gata de utilizare oricand ai nevoie. Doar 67 mm grosime – economiseste spatiu si se integreaza elegant in garajul tau. Proiectat special pentru instalarea in garajul de acasa, profilul sau elegant imbina perfect designul cu functionalitatea, fara compromisuri.
Proiectat special pentru instalarea in garajul de acasa, profilul sau elegant imbina perfect designul cu functionalitatea, fara compromisuri.
Atunci cand este instalat cu stecherul inclus, incarcarea se opreste automat la 70°C si se reia la 60°C, oferind liniste sufleteasca in timpul sesiunilor prelungite de incarcare.
Calendarul si ceasul activate prin miscare, impreuna cu optionalul FlexiTorch, transforma acest wallbox intr-un companion esential pentru garaj, creat special pentru proprietarii de vehicule electrice.
Nota: Disclamer: Fotografiile au un caracter informativ si pot contine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificatii pot fi modificate de catre producator fara preaviz sau pot contine erori de operare.| Altitudine | < 3000m |
| Cablu alimentare | 1.2m Cables for AC charging according to modes 1, 2 and 3 of IEC 61851-1 of rated voltages up to and including 450 / 750 V |
| Cablu incarcare | 6m |
| Connector | Type 2 |
| Dimensiuni | 310 x 270 x 67mm |
| Garantie | 2 Ani |
| Greutate | 5.4kg |
| Nume model | WB500-11k |
| Protectie electrica | RCD Type A + DC 6 mA With Protective Conductor Monitoring |
| Protectii | Protectie împotriva scurgerilor, Protectie la împamântare, Protectie la supracurent, Protectie anti-tunet, Protectie la supratemperatura, Protectie la temperatura, Protectie la scurtcircuit, Protectie de joasa tensiune, Protectie de înalta tensiune |
| Putere incarcare | 11kW |
| Standarde | EN IEC 61851 / EN IEC 62196 EN IEC 61000-6-1:2019 / EN IEC 61000-6-3:2021 RoHS |
| Temperatura operare | -30 grade to +50 grade |
| Tensiune alimentare | 400V (3-phase) 6-16A Manual Adjustable |
| IP Rating | IP65 ( Charger ) |